לקביעת פגישת יעוץ והיכרות - 1700-709597


מה היא רפואת השיניים הדיגיטלית ומה היה עד היום?

עם ההתקדמות הטכנולוגית הרבה בעשור האחרון ברפואת השיניים, והשאיפה של הרופאים להעניק למטופלים טיפול מינימליסטי, מדוייק ואסתטי ככל הניתן, התפתחו שיטות חדשות לתכנון ובניית השיקום.
בשיטה הקיימת של ביצוע עבודות שיקומיות כגון כתרים מלאים או חלקיים על שיניים או שתלים, רופא השיניים, היה נוטל מטבעים בפיו של המטופל באמצעות חומרים פלסטיים (בדרך כלל על בסיס סיליקון), שולח את המטבעים למעבדה ומקבל מודל גבס של פיו של המטופל.
על גבי מודל הגבס, הטכנאי במעבדה היה מתכנן ובונה את השיקום עם מעורבות כזאת או אחרת של הרופא המטפל. המודל היה מלווה את המטופל ואת רופא השיניים במהלך הטיפול השיקומי, עליו היו נבנים שלבים שונים של העבודה השיקומית, בעוד שהמטופל היה מגיע של שבוע עד שבועיים, למדידות של העבודה לצורך וידוא הדיוק ונסיון להמנע מסטיות ואי דיוקים.
השיטה הזאת עבדה ועובדת יפה מאוד ברוב מרפאות השיניים בעולם.
השיטה אינה חפה מבעיות, שכן לחומרי המטבע, לגבס ולחומרי השחזור עצמם (מתכת, זרקוניה או חרסינה) ישנה נטיה לשנות את נפחם וכך סיכון לגרימת אי דיוקים בביצוע העבודה.
בעיה נוספת היא שבדרך כלל הטכנאי אינו רואה את פה המטופל וכל נסיון של הרופא להסביר לטכנאי את מבוקשו עלול להיות חסר שכן כידוע נאמר "תמונה אחת שווה אלף מילים".
עבור המטופל, הקשיים העיקריים הם שלב נטילת המידות אשר באנשים עם רפלקס הקאה מפותח עלול להיות קשה מאוד, ואחריו שלבי המדידות השונות המצריכות הגעה חוזרת ונשנית אל המרפאה.

המהפכה ומשמעותה

עם ההתפתחות הטכנולוגית, יצאו מספר חברות ובראשן חברת SIRONA הגרמנית עם טכנולוגיה של סריקה וחריטה המרפאתית.
מערכות אלה מאפשרות היום ביצוע מטבע דיגיטלי של השן המושחזת, באמצעות סורק תלת מימדי, עיצוב הכתר על ידי הרופא באמצעות מחשב, ושליחת הקובץ באופן מיידי אל המחרטה הסמוכה (במרפאה) ליצירת כתר סופי.
היתרונות של המערכת הם רבים, בזכות הימנעות משימוש בחומרי מטבע וגבס, וכך הימנעות מאי דיוקים שעלולים להיווצר בתהליך. הרופא יודע איך הוא רוצה שהשחזור יראה והוא מסוגל לבצע תכנון מדוייק של השחזור לפי ראות עיניו, ללא מעורבות צד שלישי.
בזכות העובדה שהשיקום מוכן במקום (ברוב המקרים), לא נזקק המטופל לכתר זמני, שכידוע לרוב האסתטיקה והנוחות שלו לקויים.
לדוגמה בתמונות לעיל, ניתן לראות מטופל שהגיע עם אבדן רב של חומר שן בעקבות עששת, שלאחר דיון באופציות הטיפוליות הוחלט לבצע שיקום של השן באמצעות כתר חלקי. בתמונות ניתן לראות את השן במצבה ההתחלתי, שלבי הסריקה והעיצוב, הטענת בלוק החרסינה בתוך המחרטה, והתוצאה הסופית (ללא התאמות, כי פשוט לא נדרשו כאלה).
המטופל קיבל שיקום נוח, יציב, איכותי ואסתטי.
האם הכתרים שעשיתם עד כה לא מספיק טובים אתם בטח שואלים את עצמכם?
ממש לא. כתרים שנעשות כראוי בשיטה הישנה יכולים לשמש אתכם שנים, ואין סיבה להחליפם כל עוד הם תקינים ומשרתים אתכם כהלכה. הטכנולוגיה רק עוזרת לנו לתת לכם טיפול טוב יותר, נוח יותר ואסתטי יותר ממה שהיה עד כה.
אז אתם מוזמנים להתקדם אל העתיד אל רפואת השיניים הדיגיטלית

הצטרפו למהפכה הדיגיטלית עוד היום
ככה תמצאו אותנו